Virtuali teismo posėdžių salė – tai edukacinė priemonė, skirta visuomenei supažindinti su teismo proceso dalyviais, imituojamas teismo posėdis leis išsamiau susipažinti su teismo proceso eiga.

Virtualios teismo posėdžių salės tikslas – stiprinti teismo procese dalyvaujančių liudytojų ir nukentėjusiųjų paramą, didinti psichologinį saugumą ir komfortą.

Virtualios teismo posėdžių salės lankytojai galės susipažinti su teismo procese dalyvaujančiais asmenimis, jų funkcijomis ir atsakomybe, teismo posėdžio eiga civilinėse, baudžiamosiose, administracinėse, administracinių teisių pažeidimo bylose.  Lankytojai pasirinkę dominantį bylos tipą ar personažą galės judėti po posėdžių salę, susipažinti su posėdžio eiga, rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir teikti užklausas.

Veikla finansuojama Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Efektyvumas, kokybė ir skaidrumas Lietuvos teismuose“ projekto „Geresnė pagalba liudytojams ir nusikaltimų aukoms teismo procese, įskaitant saugumo teismų pastatuose sustiprinimą“ lėšomis.

Projekto Nr. NOR-LT13-NTA-TF-01-003
Projekto vykdytojas Nacionalinė teismų administracija

Daugiau informacijos apie projektą čia